Pirmadienis Kosta Rikoje

„O kas ta Kalita wave?“ – klausiu Huracan cafe baristos (baristo 😊? Kaip pasakyti baristos vaikino?). Jis apsisuka ir priešais mus pastato naują agregatą. Iš pažiūros primena V60 – stiklinis arbatinukas ir virš jo pastatytas piltuvėlis su filtru. Kiek vėliau perskaitau, kad Kalita wave -tiesiog reiškia, kad piltuvėlis pagamintas japonų firmos Kalita. Huh, tai nežinau, ar reiktų tai identifikuoti kaip atskirą ruošimo būdą… Su Kalita wave kava verdama panašiai kaip Chemex – stambiai malta kava suberiama į piltuvėlį ir spirale pilamas vanduo. Kava po truputį laša į žemiau esantį indą.

Spalva – skaidri. Skonis – subtilus. Net stikliukus gaunam tuos pačius, kuriuos atneša ir pasirinkus Chemex.

„Norėčiau ne rūgščios kavos“ – sakai baristai. Jis susiraukia kaip prieš plauką paglostytas katinas.

„Ką jūs turite omenyje, sakydama rūgštumas?“ – klausia jis. „Rūgštumas gali būti vaisių, uogų, gėlių. Ir rūgštumas gali būti tiesiog nekokybiška kava. Tokios čia nėra“. Truputį snobas tu, pagalvoju 😊 Bet visgi Afrikos kavų jis netraukia, duoda pauostyti Costa Rica. Kvepia skaniai. Šiek tiek vaisiškiau nei prisimenu Braziliją. Gal panašu bus į Kolumbiją?

Kavos pupelių apdorojimas – yellow honey. Hmm, reiškia apdorota be vandens, kava turėtų būti saldesnė. Tiks, nusprendžiam.

Santa Teresa Geisha užauginta beveik 2 kilometrų aukštyje – pliusas. Baltos gėlės. Rabarbarai. Apelsinas. Rašo ant pakuotės. Hmm, baltos gėlės? Kas per skonis / kvapas yra Baltos gėlės 😊?

Kava rūgštelės turi, bet malonios tokios. O gal aš priprantu? O gal tas sausasis apdorojimo būdas padarė įtaką? Kavai auštant – jos skonis intensyvėja, bet rūgštelė vis dar geriasi skaniai. Dangus niaukiasi, tiksi paskutinės pietų pertraukos minutės ir reikės bėgti atgal į darbą. Bet šias penkias minutes aš vis dar Kosta Rikoje mėgaujuos savo stikliuku apelsininės kavos.

Pirmadienis.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *