Pirma darbo diena (2 dalis)

Vienas iš dalykų, ko išmoksti nusprendęs užsiiminėti fotografija – kremas nuo saulės! Bet šitos pamokos vis neišmokstu…

1. Atsipalaidavęs. Svarbu būti atsipalaidavusiam. Nes žmonės įsitempia fotografuojami, jie išlaužia iš savęs tą standartinę šypseną, su kuria jau turi milijonus nuotraukų, ir pakreipia galvą būtent 43 laipsnių kampu, nes žino, kad taip jų veidas atrodo geriausiai (išbandyta ir patikrinta selfių pagalba). O jeigu dar tu bijai juos fotografuoti, tai nieko daugiau be tų 43 laipsnių kampu pakreiptos galvos ir negausi.

Tai žaidimas, pramoga – sakai sau. Aš žongliruoju savo objektyvais ir žaidžiu kampais ir žmonėmis. Ir aš esu šito žaidimo valdovas. O jūs esat patys žaviausi ir įdomiausi mano sutikti žmonės. Ir man be proto smagu jus fotografuoti.

2. Drąsus. Nes kai turi fotoaparatą, tau viskas leidžiama. Tave čia pakvietė būtent dėl šito. Ir tu gali rėkti – „Oranžinės merginos! Matau jūsų rankas iškeltas į viršų, bet nematau galvų! Man reikia jūsų galvų!”. Ir jeigu tas nepadoriai aukštas vaikinas tau gadina visa kompoziciją dešiniajame kampe, tau leidžiama jį nureguliuoti į centrą, į kairę, ar paguldyti moterims po kojomis.

3. Kūrybingas. Visas čakras atveriam, kompanija. Šiandien mes menininkai ir įlipsim į medį, atsigulsim į balą, užšliaušim ant scenos… Nes ne dėl gražių portretų prie gėlių vazono šiais laikais fotografo ieško, o dėl tų išskirtinių kadrų. Nesurepetuotų, emocionalių. Su pagautu džiaugsmo pliūpsniu, judesiu, detalėmis.

4. Pasiruošęs. Su krovikliu kuprinėje, su papildoma baterija, su servetėle objektyvui, tobula, jeigu su papildomu fotoaparatu. 5 minutės iki oficialios programos pabaigos ir mano fotoaparatas paskutinį kartą pabandęs fokusuoti išleidžia graudų garselį ir miršta. Huh… Pagalvoju. Taip nebuvo dar. Matai kaip, tai po 8 valandų fotografavimo be perstojo jis gali imti ir numirti tau?

Tokiu atveju, jeigu jau nesi pasiruošęs, žiūrėti punktą aukščiau – būk kūrybingas. Išsitrauki telefoną ir paskutines 5 minutes įamžinti tau padeda išmanusis. Smagu gyventi XXI amžiuje.

Šast – diena praeina. Ir tu pavargęs, raudonai nudegusia nosimi (nes per 30 gyvenimo metų aš dar neišmokau, kad reikia naudotis kremu nuo saulės) ir su 1500 nuotraukų parsirandi namo. Laimingas. Tą akimirką tu net neįsivaizduoji, kad tris vakarus atiduosi kadrų atrankai tarp tų 1500 nuotraukų… 😉

Note for the future:

6. Kruopštus. Jeigu proga leidžia, kruopštus fotografuodamas. Stebėk, kaip ir ką fotografuoji – ar šis kampas tikrai geriausias? Ar geriau metras į dešinę? Jeigu tai nuspręsi dar fotografuodamas, galbūt nereiks to daryti namie prie kompiuterio. Žinot, tą akimirką, kai rodyklę spaudinėji pirmyn atgal pirmyn atgal ir bandai nuspręsti, kuris kadras geresnis – galva 30 laipsnių pakreipta ar 35? Jeigu jau veiksmas aplink vyksta per greitai arba turi per mažai patirties – tuomet būk kruopštus namie. Ir deja, zuikuti, bet tau reiks nuspręsti, tai kuri nuotrauka liks – 30 ar 35 laipsniai?

7. Laimingas. Nes turi būti smagu gyvenime daryti dalykus. O kai smagu tau, smagu ir kitiems su tavimi. O tada ir geriausios nuotraukos gaunasi, ne?

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *