Jeigu dirbti viršvalandžius, tai su Nikaragva

“O jeigu aš pas jus nusipirkčiau kavos pupelių, ar man galėtumėt jas sumalti ir dar čia padaryti chemex’o?” – mergaičiukė žiūri į mane keistai. Aš žmonėms labai daug problemų pridarau paskutiniu metu su savo kavos pamišimais. „Aš, kiek žinau, jūs tik iš kokių penkių rūšių darot kavą? Aš norėčiau kitos, tai ar galėtumėt man sumalti pupeles, padaryti kavos ir likusią aš namo parsinešiu?“ – bandau dar kartą. Gerai, sutinka barista ir aš jau tiesiu ranką Sumatros link. Mmm, ta karti saldi šokoladinė Indonezija. Barista dvejoja: „Sumatra labiau tinka plikyti…“ – sako man ji. Aš ją gėriau su french press‘u užplikiusi pasakoju vis dar viltingai žiūrėdama į Sumatros pakelį. „Žinot, kaip tik neseniai išbandėm Nikaragvos pupeles Chemex‘ui, labai skaniai geriasi“

La Carolina

Raudonosios vynuogės Erškėtrožės Razinos

Aukštis daugiau nei  1,3 km, apdorojimo būdas – drėgnasis.

Chemex‘ą, galima sakyti gaunu nemokamai, tik susimokėjusi už kavą. „Mmm, ir man dar šitą riešutinį desertą“ – nes kuprinėje turiu popierių krūvą, markerį ir misiją iki rytojaus išnarstyti kiekvieną sakinį. O jeigu jau reikia dirbti viršvalandžius, tai mažų mažiausiai nusipelniau deserto.

Sėdžiu pasislėpusi po Huracan cafe stogeliu, apsidėliojusi flomasteriais ir lipniais lapeliais. Šalia šuorais miestą plauna lietus, nuo baltojo tilto atsimuša vakarinės saulės spinduliai ir akina vairuotojus. Kažkur turbūt matosi vaivorykštė – pagalvoju ir gurkšteliu Nikaragvos. Jaučiasi truputis vaisių rūgštelės, bet tobulai taip. Šiaip kava iš savęs gana saldoka, bet šitai pajuntu tik tada, kai nebejaučiu savo deserto skonio. Desertas kreminis ir labai riešutinis, žmonės sakytų riebokas gal, aš – šaukšteliu išgrandau lėkštę. Dar vienas gurkšnis Nikaragvos – ją būtų galima rekomenduoti kam nors, pagalvoju, kas dar tik pažindinasi su rūgštelės kavoje malonumu.

Mane priekaištingai baksnoja šalia išdėlioti markeriai – „eik dirbti, rūgštele tu…“. Giliai įkvepiu savo Nikaragvos ir pasikausčiusi markeriu kimbu į darbą.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *