Indonezija: ne vienos nakties nuotykis

“Indonezijos kava būtų dar intensyvesnė“ – sakė mums Crooked nose and coffee, kai sėdėjome apsikabinę Papua Naujosios Gvinėjos kavos puodelius, vienintelė mūsų tos dienos pažintis su Azija. Pažintis buvo sėkminga, suintrigavo, suplanavau antrą pasimatymą.

„Gal šiandien papietavę einam kavos?“ – rašau tau per messenger‘į. „Einam“ – atsakai ir aš po akimirkos jau huracan.com renkuosi pupeles. Indonezijos kavos jie turi dvi rūšis. Išsirenku labiau šokoladinę, tai reiškia – mažiau rūgščią kavą.

Sumatra

Džiovintos slyvos. Karmelė. Cinamonas

Aukštis truputį daugiau nei 1 kilometras – pliusas. Apdorojimo būdas - Giling Basah. Tokio negirdėjau. Google? Pasirodo, čia grynai Indonezijos reikalas. Kavos kauliukai išimami ir su kažkiek minkštimo paliekami dienai padžiūti, tik tuomet plaunami vandeniu. Pusiau drėgnasis – taip dar vadinamas šis būdas. Kauliukas išlaiko apie 30 procentų uogos minkštimo ir tai sumažina pačios kavos rūgštumą ir padidina skonio intensyvumą.

„Ar aš galiu pas jus užsisakyti būtent šitų pupelių kavos“ – klausiu baristos rodydama pirštu į lentynoje stovintį Sumatra pakelį.

„Ne, šitos negalite. Galite pirkti pupeles ir mes sumalsime čia pat. Mažiausiai 150 gr“

„O kokioj kitoj jūsų vietoj irgi negaliu tik paragauti?“

„Ne, mes vietoje tik keletą rūšių siūlome“

Huh, galvoju, tai kaip man dabar suplanuoti antrą pasimatymą, jeigu barista sako, kad iškart „ženytis“ reikia. Huracan namai – Huracan taisyklės. Indonezija po jokius pasimatymus nesivalkios – all or nothing. Hmm, kadangi aš dar šitam įsipareigojimui nepasirengusi, išsirenku lengviau prieinamas kavas ir jau planuoju galvoje apsilankymą Crooked nose.

****

Žinot tas darbo dienas, kurios išsilieja už normalių darbo valandų ribų ir net po viršvalandžių išslinkęs iš darbo jautiesi nepatenkintas, nes atrodo, kad taip ir nepasistūmėjai į priekį savo darbų sąrašėlyje? Namo grįžti piktas ir alkanas ir pavargęs. O čia - ant spintelės stovi Sumatra ir atsirėmusi į naują blizgantį prancūzišką virdulį tau merkia akį. Ir visas piktumas ištirpsta ir užleidžia vietą jauduliukui. Excited excited excited...

Ar turit draugų, kurie jums padovanoja tuos žaislus, kurių labiausiai tą akimirką norite? Net kai tas noras dar tokiam pradiniam lygmeny, kad dar net pats nesat nusprendęs tuos naujus žaislus pirkti? Tik pasvajoji, o čia – op, nuskaitė ir prašau. Tai va. Aš tai tokių draugų turiu 😊

Žiūriu nustebusi – kodėl Sumatra?

„Taigi atsimeni, Crooked nose sakė, kad Indonezija būtų dar intensyvesnė? Kai gėrėm Papua Naujosios Gvinėjos kavą?“ Aš tai tikrai atsimenu! Bet tai gi va, prieš pusiaudienį aš stebeilėjausi į tą pačią Sumatra! Huracan turi dvi rūšis, o aš irgi šitą išsirinkau! Atidarau pakelį ir pasklinda aromatas. Šiek tiek rūgštelės - „Slyvos gal čia?“

Ir tada – šokinėji krykštaudamas. Ir baisingai nori susirinkti savo naujas lėles ir bėgti visiems parodyti – va matot? Ar matot, ką turiu? Mano pačios gražiausios lėlės! Pati skaniausia kava! Hyperaktyvios voverės režimas įjungtas. Kava kava kava! Dabar virsim kavą. Pagal visas taisykles.

  1. Vandens neužvirinsim, nes tada jis praras visą deguonį. Išjungsim prieš pat užburbuliuojant. Prisiklijavusi prie arbatinuko stebiu ir klausau, kad nepražiopsočiau akimirkos.
  2. Karštu vandeniu praskalausim virdulį, kad sušiltų. Tai pat ir puodelius, į kuriuos vėliau pilsim kavą.
  3. Ne, negailėsim kavos į virdulį. Nes jeigu gerti gerą kokybišką kavą paruoštą pagal visas taisykles – tai negalima taupyti ant pupelių. Čia kaip nusipirkti pistacijų ledų iš A&J šokolado (kitaip žinomi kaip skaniausi ledai pasaulyje) ir juos praskiesti su paprastu plombyru – kad daugiau būtų... Taigi vienam puodeliui apie 2-3 šaukšteliai.
  4. Kavą lėtai spirale užpilsime trupučiu karšto vandens (kol apsems) ir paliekam 30 sekundžių. Tuomet švelniai pamaišom. Aš net šaukštelio neimu, tik truputį pasuku vandenį ir leidžiu jam pačiam atlikti visą darbą.
  5. Likusį vandenį – į virdulį.
  6. Ir paliekam 4 minutėms kavai virti.

Įjungiu laikmatį telefone ir įsistebeiliju į savo virdulį. Supypsi telefonas ir hyperaktyvi voverė padaro mažytį salto. Kava! Iš šono situaciją stebinti sesė dar kartą suabejoja mano sveiku protu. Taip taip, aš tikrai ta vyresnė. Žinau, kad ne visada taip atrodo.

  1. Nustumiam tirščius į dugną ir pilam kavą į puodelius.

Kavą reikia gerti pravėsusią. Tuomet receptoriai pajus daugiau skonio. Hyperaktyvios voverės tokių taisyklių, žinoma, neklauso ir ragauja iškart. Karti, intensyvi, su trupučiu rūgštelės?

Vėsdama kava atsiskleidžia vis labiau (taip taip, you told me so). Kartumas suintensyvėja ir užgožia rūgštelę. Užsimerkiu ir aš jau beveik Neapoly. Va. Šito aš ieškojau. Hyperaktyvi voverė ramiai sėdi savo vietoje, nes praėjo šokinėjimo laikas. Dabar laikas mėgautis.

Gyvenimas per trumpas blogai kavai. Ar sakiau?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *