Cascara: žmogus suvalgys (išgers) viską

Ar žinojot, kad kavos pupelė yra „pupelė“ vien dėl savo formos, nors su realia pupele neturi absoliučiai nieko bendro? Kava yra kauliukas kavos uogoje, iš išvaizdos primenančioje kokią tais peraugusią spanguolę, nors angliškai ją ir vadina vyšnia – coffee cherry. Žmonės nebūtų pergyvenę mamutų, jeigu nesugebėtų iš visko pasidaryti maisto. Kauliukus mes paskrudiname ir gaminame fantastišką kavą. O pati uoga? Iš jos daro sirupą, arbatą ir, pasirodo, net deda į alų.

„Kas yra Ice cascara?“ – klausiu baristos. Geriausi posėdžiai yra tie, kurie vyksta kur nors šalia tavo mėgiamos kavinukės. Visada galima sau ką nors padovanoti pakeliui atgal į darbą 😉 „Šalta arbata iš kavos uogų, tik šiuo metu jos neturime“ – atsako man mergaičiukė už Tastemap kavos baro. Permetu akimis meniu. Na gerai, galvoju, tiks ir ne „Ice“ cascara. Ir taip užėjusi kavos pro duris išeinu nešdamasi arbatos puodelį rankoje.

Cascaros negali priskirti nei prie arbatos, nei prie kavos. Skonis gal šiek tiek primena erškėtrožių? Uogos, vaisiai, saldumas koks tai? Kofeino čia nedaug ir kava šio gėrimo nepavadinsi, bet formaliai Cascara nevadinama arbata. Realiai ji daug arčiau mamos aviečių uogienės arbatos puodelio, kurį apsikabinate žiemos vakarais.

Ore tvyro drėgnas karštis, kuris mus nuolat lydi šiomis dienomis, o kišenėje supypsi telefonas gavęs įspėjantį pranešimą apie ateinančias liūtis (vėl). Saugokite savo sveikatą ir turtą – sakys man žinutė. Venkite Narbuto ir Sėlių gatvių sankryžos… Aš susipakuoju savo papkes į kuprinę ir gurkšteliu cascaros. Akimirkai aš Etiopijoje, kur šią arbatą žmonės gėrė dar iki atrasdami kavos pupelės stebuklą. Žingsniuoju Tauro kalnu žemyn, aplink rankas pinasi tvankus miesto oras, o aš nešuosi Cascaros puodelį ir tik akimirkai – atostogauju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *