Išteisintas aeropress’as

Chia sėklos, trintos avietės ir braškė – tobulas derinukas. Kaip aš užsisakiau ir desertą, neturiu žalio supratimo, atėjau čia tik kavos. Iš kitos pusės – manęs nereikia labai ilgai įkalbinėti desertui. “Deserto šalia kavos?” – paklausia barista. Mirketeliu ir “o kokio turit?” ir jau prilimpi prie šaldytuvo.

Elska coffee. Ta tobula vietelė ant Pylimo/Jogailos/Pamėnkalnio kampo. Atėjau chemexo, bet visgi užklausiu

“O ką turit naujo?”

Pas juos visada smagu, gali rasti ką nors įdomaus. “Kava su rožių toniku” – sako man vaikinukas už baro. Mintį užskaitau, kavą su toniku jau esu atradusi. Bet šiandien noriu tiesiog kavos. “Atėjau su chemex’u minty” – sakau. Barista, būdamas racionalaus proto ir manydamas, kad aš vištukė nesuprantu, kur kišu galvą, man primena, kad chemex’as – mažiausiai 400 ml. Laikrodis tiksi ant rankos aplink septynias valandas. Nemiegosi nakty, beprote tu. Žinau – numykiu aš.

“Gal aeropress’a tada?” – pasiūlo man.

Ir atminty šmėkšteli vienąkart bandytas aeropress’as, Kolumbijos kavoje atskleidęs tiek rugštelės, kad nebedžiugino. Bent mano neišsilavinusių receptorių 😉 barista bando iš manęs išpešti daugiau informacijos, kokią Kolumbijos kavą aš gėriau ir kur. Oi, zuikuti, aš po kol kas baisiai gudri jaučiuosi, atradusi skirtumus tarp Afrikos ir Pietų Amerikos, kavos ūkiais aš dar nekalbu.

O kokią aš labiau mėgstu? Švelnesnę ar intensyvesnę? Rugščią? Karčią? Žiūriu į jį didelėm akim ir negaliu atsakyti. Priklauso nuo nuotaikos, gal? Nuo to, ko tą dieną noriu? Labai gali būti, kad tiesiog dar pakankamai kavos nesuprantu, kad galėčiau nuteisti ar išteisinti vieną ar kitą. Galų gale pasitikiu barista ir imu Kolumbiją aeropress’u. Antras pasimatymas, nors pirmasis ir nebuvo itin vykęs. Gurkšteliu. Huh…

Kava kaip ir praeitą kartą turi rūgštelės bet šįkart ne per daug. Ir kažkoks saldumas alkūnėmis prasibrauna pro kitus skonius. Ir taip paprastai Elska coffee išteisina aeropress’ą mano mažyčiame kavos pasaulėlyje. Liūdnai žiūriu į tuštėjantį puodelį ir galvoju: ar galiu užsisakyti dar vieną?

I just might have a problem with this coffee thing…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *